Kent Fitness XC Match 1, Season 2019-2020

Knole Park, Sevenoaks on 2019-11-03 at 11:00

Please choose how you would like to filter the results.
536 runners listed
Ov Pos Lg Pos Runner Age Time Club Rating # Races
1 -- Simon Fox 29 36:56 Petts Wood Runners (Gst) -- --
2 1 Andrew Pickett 37 37:24 Dartford H 100.00 40
3 2 Gregory Hills 34 37:29 Dartford H 99.72 13
4 3 Daniel Hulbert 42 37:37 Larkfield AC 99.44 Debut
5 4 Simon Jones 44 37:59 Canterbury H 99.16 34
6 5 James Mason 36 38:09 Sevenoaks AC 98.88 10
7 6 Harry Young 19 38:12 Paddock Wood AC 98.60 5
8 7 Neill Wright 44 38:16 Medway & Mstn AC 98.31 15
9 8 Jordan Chambers 22 38:17 Maidstone H 98.03 Debut
10 9 Noel Lyons 52 38:29 Larkfield AC 97.75 12
11 10 Dan Jackson 26 39:01 Dartford H 97.47 3
12 11 Lee Cooper 38 39:04 Larkfield AC 97.19 13
13 12 Barry Royden 52 39:11 Medway & Mstn AC 96.91 3
14 13 Tom Manning 19 39:12 Dartford H 96.63 Debut
15 14 Kieran Hughes 22 39:19 Dartford H 96.35 13
16 15 Ben Hughes 17 39:21 Medway & Mstn AC 96.07 Debut
17 16 Jack Bradley 30 39:24 Thanet RR 95.79 4
18 17 Harry Phelps 27 39:26 NEJ Running Club 95.51 27
19 18 Henry Cox 22 39:29 Canterbury H 95.22 2
20 19 Bryan Maillardet Jun. 38 39:32 NEJ Running Club 94.94 64
21 20 Martyn Millard 30 39:41 NEJ Running Club 94.66 11
22 21 Adam Tibbals 43 39:46 Paddock Wood AC 94.38 8
23 22 Steve Taylor 33 39:50 Petts Wood Runners 94.10 Debut
24 23 Anthony Lobo 29 39:53 NEJ Running Club 93.82 4
25 24 James Ridger 40 39:56 Paddock Wood AC 93.54 46
26 25 Charles George 19 39:59 Paddock Wood AC 93.26 7
27 26 Daniel St.Martin 34 40:03 Medway & Mstn AC 92.98 6
28 27 Jon Kennedy 40 40:18 Dartford H 92.70 25
29 28 Lukas Bates 31 40:22 Paddock Wood AC 92.42 9
30 29 Matt Field 31 40:23 Larkfield AC 92.13 12
31 30 Simon Horler 40 40:26 Bromley Vets AC 91.85 25
32 31 Guillaume Nineven 34 40:34 Sevenoaks AC 91.57 5
33 32 Adam Featherstone 48 40:37 Medway & Mstn AC 91.29 6
34 33 Steve Dipre 52 40:44 NEJ Running Club 91.01 54
35 34 Chris Brenchley 48 40:48 Thanet RR 90.73 23
36 35 Huntley Roberts 34 40:51 Dartford H 90.45 13
37 36 George Boxall 27 40:56 Dartford H 90.17 7
38 37 Steve Throssell 46 41:02 Larkfield AC 89.89 37
39 38 Michael Gibbs 33 41:06 Paddock Wood AC 89.61 6
40 39 Chris Rampling 33 41:09 Medway & Mstn AC 89.33 4
41 40 Ben Bridges 40 41:10 Sevenoaks AC 89.04 8
42 41 Connor Burford 22 41:12 Dartford H 88.76 35
43 42 Lee Lintern 39 41:15 Sevenoaks AC 88.48 31
44 43 Scott Simpson 33 41:17 Sittingbourne Str 88.20 9
45 44 Mike Lochead 33 41:23 Sevenoaks AC 87.92 8
46 45 Simon Dahdi 40 41:24 Petts Wood Runners 87.64 23
47 46 Alun Rodgers 53 41:25 Medway & Mstn AC 87.36 98
48 47 Darius Sarshar 50 41:26 Sevenoaks AC 87.08 8
49 48 Mark Champion 51 41:31 Istead & Ifield H 86.80 70
50 49 Andrew Milne 37 41:38 Sevenoaks AC 86.52 23
51 50 Gavin Mackay 49 41:46 Petts Wood Runners 86.24 25
52 51 Aaron Pritchard 31 41:54 Istead & Ifield H 85.96 Debut
53 52 Jamie Collins 27 42:06 Thanet RR 85.67 6
54 53 Gareth Williams 53 42:10 Medway & Mstn AC 85.39 Debut
55 54 Nick Varley 50 42:15 Dartford H 85.11 27
56 55 Adam Wilkinson 28 42:19 Petts Wood Runners 84.83 4
57 56 Andy Noble 55 42:20 Dartford RR 84.55 26
58 57 Ian Sutherland 45 42:26 Paddock Wood AC 84.27 7
59 58 Daniel Selman 47 42:31 Petts Wood Runners 83.99 14
60 59 Fred Webb 53 42:32 Swanley & Dist AC 83.71 11
61 60 Reuben Burford 48 42:43 Dartford H 83.43 19
62 61 Kevin Chadwick 39 42:47 Petts Wood Runners 83.15 13
63 62 Nick Kibblewhite 47 42:50 Bromley Vets AC 82.87 Debut
64 63 Gareth Lewis 53 42:51 Sittingbourne Str 82.58 Debut
65 64 Tim Sowter 54 42:53 Bromley Vets AC 82.30 7
66 65 Mike Timmins 38 42:58 Petts Wood Runners 82.02 Debut
67 66 Jimmy George 38 42:59 Sevenoaks AC 81.74 9
68 67 Dave Pickup 49 43:02 Deal Tri Club 81.46 9
69 68 Matt Slark 30 43:03 Canterbury H 81.18 4
70 69 Daniel Grimwood 43 43:05 Paddock Wood AC 80.90 9
71 70 Sean Rodwell 31 43:06 Medway & Mstn AC 80.62 9
72 71 Derren May 46 43:13 Dartford H 80.34 20
73 72 Andrew Mead 50 43:15 Sevenoaks AC 80.06 34
74 73 Matthew Pond 17 43:19 Petts Wood Runners 79.78 3
75 74 Stephen Pond 51 43:21 Petts Wood Runners 79.49 21
76 75 Andy Tippet 32 43:23 Petts Wood Runners 79.21 8
77 1 Nicola Evans 36 43:29 Larkfield AC 100.00 8
78 76 Andrew Baranowski 45 43:31 Swanley & Dist AC 78.93 8
79 77 David Valenti 30 43:32 Sittingbourne Str 78.65 24
80 78 Nick Denbow 54 43:34 Paddock Wood AC 78.37 14
81 79 Andy Ashlee 50 43:40 Sevenoaks AC 78.09 28
82 80 Zack Ramsden 53 43:48 Sevenoaks AC 77.81 Debut
83 81 Andy Nicoll 39 43:50 Sevenoaks AC 77.53 11
84 82 Dave Adams 32 44:00 Petts Wood Runners 77.25 7
85 83 Kevin Howarth 47 44:04 Petts Wood Runners 76.97 10
86 84 John Dickerson 37 44:07 Thanet RR 76.69 7
87 85 Jay Browne 47 44:09 Dartford RR 76.40 7
88 86 Ryan Pook 34 44:11 Sittingbourne Str 76.12 Debut
89 87 Graham Clarkson 55 44:12 Maidstone H 75.84 21
90 88 Jamie Fernandes 33 44:15 Petts Wood Runners 75.56 31
91 89 Tom Medhurst 42 44:16 Petts Wood Runners 75.28 6
92 90 Philip Stevens 52 44:18 Thanet RR 75.00 Debut
93 2 Nicola Susans 39 44:20 Larkfield AC 99.44 78
94 91 Tim Young 47 44:21 Sevenoaks AC 74.72 Debut
95 92 Paul Dawes 47 44:23 Dartford H 74.44 27
96 93 Chris Turner 51 44:23 Dartford H 74.16 7
97 94 Stuart Waterman 41 44:26 Dartford H 73.88 38
98 95 Martin Taylor 49 44:29 Medway & Mstn AC 73.60 Debut
99 96 Sean Callow 39 44:30 Maidstone H 73.31 7
100 97 Don Lawless 55 44:32 Maidstone H 73.03 31
101 98 Paul McAuliffe 64 44:33 Larkfield AC 72.75 14
102 99 Chris Desmond 56 44:35 Sevenoaks AC 72.47 81
103 100 Hugo McGregor-Davies 49 44:41 Plumstead Rnnrs 72.19 16
104 101 Stuart Gibson 47 44:42 Deal Tri Club 71.91 10
105 102 Hector Rodriguez Drumond 35 44:55 Petts Wood Runners 71.63 Debut
106 103 Phil Garrod 38 44:56 Gravesend RR & AC 71.35 15
107 104 James Baker 54 45:01 Sevenoaks AC 71.07 23
108 105 Rowan Burford 18 45:02 Dartford H 70.79 Debut
109 106 Stuart Farrant 45 45:03 NEJ Running Club 70.51 6
110 3 Cas Wright 28 45:06 Dartford H 98.88 3
111 107 David Sampson 59 45:10 Paddock Wood AC 70.22 25
112 4 Laura Douse 36 45:11 Paddock Wood AC 98.32 24
113 108 Daniel Witt 44 45:16 Sevenoaks AC 69.94 53
114 109 David Groom 53 45:18 Petts Wood Runners 69.66 12
115 5 Jennie Butler 46 45:19 Petts Wood Runners 97.77 4
116 6 Taryne McPherson 43 45:24 Medway & Mstn AC 97.21 2
117 110 Stewart O'Toole 42 45:26 Dartford RR 69.38 28
118 111 Edward Robinson 30 45:27 Paddock Wood AC 69.10 4
119 112 John Day 33 45:29 Deal Tri Club 68.82 14
120 113 James Wright 51 45:33 Sevenoaks AC 68.54 29
121 114 Daniel Smith 31 45:34 Istead & Ifield H 68.26 6
122 7 Charlotte Bates 31 45:36 Maidstone H 96.65 9
123 115 Neil Williams 48 45:37 Petts Wood Runners 67.98 Debut
124 8 Maria Skinner 48 45:38 Thanet RR 96.09 3
125 116 Mike Murdoch 52 45:39 Maidstone H 67.70 92
126 117 Andrew Archer 49 45:42 Dartford H 67.42 Debut
127 118 Andy Baptie 46 45:52 Sittingbourne Str 67.13 2
128 9 Katie Vick 21 45:59 Istead & Ifield H 95.53 3
129 119 Andrew Breese 45 46:11 Petts Wood Runners 66.85 31
130 10 Lynne Champion 50 46:13 Istead & Ifield H 94.97 56
131 11 Sarah Cronin 27 46:14 Dartford RR 94.41 18
132 120 Keith Dean 55 46:15 Maidstone H 66.57 31
133 121 James Otter 54 46:17 Plumstead Rnnrs 66.29 43
134 122 Ed Peters 39 46:19 Maidstone H 66.01 9
135 123 Prem Konieczny 41 46:20 Dartford RR 65.73 12
136 124 Vinnie Raulinaitis 36 46:21 Petts Wood Runners 65.45 5
137 125 Sam Mumford 29 46:22 Sittingbourne Str 65.17 2
138 126 Paul Leng 54 46:23 Petts Wood Runners 64.89 2
139 127 James Topham 48 46:25 Sittingbourne Str 64.61 16
140 128 Martyn Earl 39 46:26 Maidstone H 64.33 60
141 129 Tim Springett 54 46:27 Petts Wood Runners 64.04 30
142 130 Mike Baron 60 46:31 Swanley & Dist AC 63.76 71
143 131 Simon Brier 52 46:36 Petts Wood Runners 63.48 Debut
144 132 Jatinder Soomal 37 46:38 Sevenoaks AC 63.20 8
145 133 Paul Ahsunollah 54 46:39 Maidstone H 62.92 17
146 134 Jamie Forman 33 46:43 Paddock Wood AC 62.64 Debut
147 135 James Tinkler 49 46:45 Bromley Vets AC 62.36 8
148 12 Mandy Barker 46 46:46 Paddock Wood AC 93.85 11
149 136 Tim Gates 53 46:49 Dartford RR 62.08 18
150 137 Jonathan Solley 33 46:50 Canterbury H 61.80 6
151 138 Barrie Seal 41 46:56 Dartford RR 61.52 Debut
152 139 James Fisher 50 46:57 Petts Wood Runners 61.24 2
153 140 Mike Abousselam 63 46:58 Bromley Vets AC 60.96 32
154 141 Graham Dwyer 47 46:59 Sevenoaks AC 60.67 8
155 13 Tereza Francova 36 47:00 Larkfield AC 93.30 Debut
156 142 Steve Whiting 64 47:12 Larkfield AC 60.39 Debut
157 143 Alastair Clifford 30 47:19 Deal Tri Club 60.11 4
158 144 Darren Harger 46 47:20 Istead & Ifield H 59.83 11
159 145 Stuart Scott 53 47:24 Petts Wood Runners 59.55 19
160 146 Michael Conrad-Pickles 50 47:29 Paddock Wood AC 59.27 3
161 147 Mike Poppy 53 47:30 Sittingbourne Str 58.99 98
162 148 David Ringrose 49 47:31 Dartford RR 58.71 74
163 149 Mark Hooker 27 47:34 Maidstone H 58.43 11
164 14 Catherine Linney 50 47:35 Sevenoaks AC 92.74 30
165 150 Martin Alexander 48 47:39 Plumstead Rnnrs 58.15 8
166 15 Nicole Bonnet 44 47:43 Plumstead Rnnrs 92.18 24
167 16 Vanesa Gilmartin 44 47:48 Sevenoaks AC 91.62 12
168 151 Paul Webster 45 47:51 Swanley & Dist AC 57.87 6
169 17 Rebecca Still 41 47:53 Sittingbourne Str 91.06 2
170 152 Alan Savage 42 48:02 Istead & Ifield H 57.58 Debut
171 153 Stuart Nicholson 43 48:12 Swanley & Dist AC 57.30 46
172 154 Mike Simms 51 48:15 Bromley Vets AC 57.02 22
173 155 Maxwell Hubbard 34 48:16 Thanet RR 56.74 Debut
174 156 James Nash 28 48:17 Sevenoaks AC 56.46 4
175 157 Robert Hicks 34 48:18 NEJ Running Club 56.18 Debut
176 18 Mary Bridges 41 48:19 Sevenoaks AC 90.50 Debut
177 158 Matt Bullen 54 48:23 Bromley Vets AC 55.90 6
178 159 Stephen Robson 54 48:24 Petts Wood Runners 55.62 30
179 160 Nigel Bulmer 54 48:31 Bromley Vets AC 55.34 24
180 161 Glenn Davies 57 48:33 Sittingbourne Str 55.06 10
181 19 Suzy Claridge 47 48:34 Sevenoaks AC 89.94 Debut
182 20 Louisa Clifford 33 48:36 Deal Tri Club 89.39 17
183 21 Jacqui O'Reilly 35 48:38 Sevenoaks AC 88.83 4
184 162 Colin Kent 54 48:45 Canterbury H 54.78 53
185 163 James Wall 26 48:47 Petts Wood Runners 54.49 12
186 164 Christian Saville 39 48:51 Petts Wood Runners 54.21 7
187 165 Dai Jones 60 48:52 NEJ Running Club 53.93 31
188 166 Matt Aspinall 32 48:54 Istead & Ifield H 53.65 Debut
189 22 Marion Van Lille 34 48:57 Sevenoaks AC 88.27 7
190 167 Michael Wraight 51 48:59 Sittingbourne Str 53.37 11
191 168 Ryan Gregory 24 49:01 NEJ Running Club 53.09 2
192 169 Marcus Elwes 54 49:08 Petts Wood Runners 52.81 16
193 170 Gerard McDaid 33 49:09 Dartford RR 52.53 3
194 171 Gary Hadfield 54 49:10 Dartford RR 52.25 23
195 172 Colin Bates 58 49:11 Dartford H 51.97 29
196 173 Richard Valenti 33 49:12 Sittingbourne Str 51.69 13
197 23 Lucy Drury 32 49:13 Petts Wood Runners 87.71 8
198 174 Kent Parker 54 49:19 Sittingbourne Str 51.40 74
199 175 Sam Harker 46 49:20 Paddock Wood AC 51.12 6
200 176 Andy Mills 48 49:21 Maidstone H 50.84 8
201 24 Deb Parris 51 49:24 Canterbury H 87.15 17
202 177 Mark Wild 49 49:25 Paddock Wood AC 50.56 26
203 178 Paul Whelan 52 49:27 Petts Wood Runners 50.28 8
204 179 Mark Franks 46 49:34 Petts Wood Runners 50.00 Debut
205 180 Ken Phillips 55 49:35 Istead & Ifield H 49.72 3
206 25 Barbara Wenman 61 49:41 Canterbury H 86.59 86
207 181 Ian Hocking 42 49:47 Canterbury H 49.44 Debut
208 182 David Moore 54 49:49 Petts Wood Runners 49.16 5
209 26 Claire Morgan 34 49:50 Thanet RR 86.03 2
210 183 Mark Wenman 65 49:51 Canterbury H 48.88 83
211 184 Ari Kotsis 49 49:52 Maidstone H 48.60 Debut
212 27 Kate Cole 44 49:52 Paddock Wood AC 85.47 6
213 185 Carl Inman 46 49:53 Petts Wood Runners 48.31 2
214 186 Robert Wells 31 49:54 Dartford RR 48.03 6
215 187 Ivaylo Enchev 34 49:54 Plumstead Rnnrs 47.75 Debut
216 188 David Cheeseman 53 49:55 NEJ Running Club 47.47 19
217 189 Sean Leith 47 49:58 Sevenoaks AC 47.19 Debut
218 190 David Thornby 68 50:01 Maidstone H 46.91 71
219 191 John Diamante 47 50:02 Bromley Vets AC 46.63 15
220 28 Victoria Wright 29 50:03 Istead & Ifield H 84.92 9
221 192 Nick Farrant 43 50:04 Larkfield AC 46.35 8
222 193 Gary Hughes 44 50:06 Medway & Mstn AC 46.07 31
223 194 Rob Brunger 41 50:12 Maidstone H 45.79 25
224 29 Sally George 38 50:13 Istead & Ifield H 84.36 43
225 195 Malcolm McKen 53 50:14 Petts Wood Runners 45.51 17
226 196 David Ballard 56 50:17 Dartford RR 45.22 13
227 197 Gavin Banks 40 50:18 Plumstead Rnnrs 44.94 Debut
228 198 Jeremy Benson 59 50:19 Petts Wood Runners 44.66 9
229 30 Laura Amdrade 40 50:23 Sevenoaks AC 83.80 Debut
230 199 Ian McGrath 47 50:24 Dartford RR 44.38 8
231 200 Adrian Bennet 49 50:27 NEJ Running Club 44.10 8
232 31 Geraldine Young 40 50:32 Maidstone H 83.24 8
233 201 Phil Wells 56 50:33 Dartford RR 43.82 41
234 32 Claire Wilkins 39 50:37 Medway & Mstn AC 82.68 4
235 202 Mark Smith 55 50:38 Maidstone H 43.54 4
236 33 Maria Hjorth 53 50:39 NEJ Running Club 82.12 21
237 203 Tony Waldron 52 50:44 Sevenoaks AC 43.26 27
238 204 Phil Northfield 50 50:47 Paddock Wood AC 42.98 5
239 205 Trevor Edgley 71 50:52 Istead & Ifield H 42.70 38
240 206 Keith Bygrave 46 50:55 Plumstead Rnnrs 42.42 26
241 207 Paul Moss 37 50:56 Gravesend RR & AC 42.13 Debut
242 208 Alec Martin 41 50:57 Dartford RR 41.85 15
243 34 Sian Smith-Keary 30 51:00 Canterbury H 81.56 2
244 209 David Nicholls 63 51:02 Larkfield AC 41.57 Debut
245 35 Kelly Harris 46 51:04 NEJ Running Club 81.01 3
246 210 Darren Stevens 47 51:06 Petts Wood Runners 41.29 7
247 211 Robert Lenihan 36 51:08 Plumstead Rnnrs 41.01 7
248 212 Stephen Large 49 51:09 Paddock Wood AC 40.73 Debut
249 213 Peter Howe 67 51:10 Bromley Vets AC 40.45 18
250 36 Lyndsey Ritchie 41 51:11 Paddock Wood AC 80.45 11
251 37 Tanya Lorenzotti 31 51:12 NEJ Running Club 79.89 Debut
252 214 Nigel Kent 58 51:13 NEJ Running Club 40.17 70
253 38 Laura Elvin 26 51:14 Petts Wood Runners 79.33 12
254 39 Hannah Wilding 26 51:14 Canterbury H 78.77 Debut
255 215 John Tolhurst 65 51:16 Paddock Wood AC 39.89 22
256 216 Richard Hardiman 50 51:20 Petts Wood Runners 39.61 7
257 217 Craig Peake 60 51:31 Maidstone H 39.33 71
258 218 David Best 49 51:36 Dartford RR 39.04 5
259 219 Oliver Northrop 46 51:38 Thanet RR 38.76 26
260 40 Charlotte Wood 25 51:41 Dartford RR 78.21 23
261 41 Amanda Rivett 51 51:53 Swanley & Dist AC 77.65 Debut
262 220 Giles Wolfe 49 51:53 Swanley & Dist AC 38.48 4
263 42 Lynne Boston 48 52:00 NEJ Running Club 77.09 5
264 221 Thomas Barker 18 52:01 Paddock Wood AC 38.20 6
265 222 Paul Dryden 53 52:03 Petts Wood Runners 37.92 5
266 223 Robert Everitt 49 52:09 Larkfield AC 37.64 Debut
267 224 Bill Phelps 59 52:12 NEJ Running Club 37.36 42
268 225 Andy Phillips 56 52:13 Canterbury H 37.08 27
269 226 Paul Kent 58 52:14 Plumstead Rnnrs 36.80 20
270 43 Natalia Peskareva 40 52:14 Plumstead Rnnrs 76.54 17
271 44 Carol Marsh 59 52:17 NEJ Running Club 75.98 7
272 227 Graham Wilsher 52 52:20 Plumstead Rnnrs 36.52 53
273 45 Emma Greatrix 48 52:22 Canterbury H 75.42 30
274 46 Gillian Selman 46 52:24 Petts Wood Runners 74.86 16
275 228 Peter Cane 64 52:24 NEJ Running Club 36.24 51
276 229 Kelvin Barton 45 52:25 NEJ Running Club 35.96 Debut
277 230 Oliver Northern 34 52:28 Gravesend RR & AC 35.67 Debut
278 231 Adam Waterman 49 52:29 Petts Wood Runners 35.39 Debut
279 232 Alex Watson 40 52:30 Larkfield AC 35.11 Debut
280 233 Martin Wisdom 58 52:34 NEJ Running Club 34.83 83
281 234 James Cooke 39 52:39 Maidstone H 34.55 9
282 47 Annabelle Milne 39 52:48 Sevenoaks AC 74.30 8
283 235 Paul Hudson-Wright 46 52:49 Sittingbourne Str 34.27 Debut
284 236 Peter Johnson 55 52:52 Bromley Vets AC 33.99 5
285 237 Jon Ives 51 52:58 Dartford H 33.71 29
286 238 Duncan Riordan 61 53:02 Paddock Wood AC 33.43 4
287 239 Nick Smith 45 53:05 Larkfield AC 33.15 7
288 240 Jan Baltruschat 59 53:06 NEJ Running Club 32.87 24
289 241 Daren Parris 51 53:07 Canterbury H 32.58 17
290 242 Robin Heel 63 53:08 Gravesend RR & AC 32.30 83
291 48 Jenny Leng 52 53:11 Petts Wood Runners 73.74 27
292 243 Les Howson 54 53:14 Plumstead Rnnrs 32.02 6
293 244 Steve Reynolds 60 53:15 Canterbury H 31.74 89
294 245 Steve Shrimplin 61 53:17 Sittingbourne Str 31.46 99
295 246 Stephen Tampling 53 53:18 Plumstead Rnnrs 31.18 Debut
296 49 Sarah Hewes 42 53:22 NEJ Running Club 73.18 5
297 50 Bridgit Weekes 61 53:23 Sevenoaks AC 72.63 7
298 247 Paul Lewis 53 53:24 Dartford RR 30.90 29
299 248 Simon Hallpike 66 53:29 Sevenoaks AC 30.62 50
300 51 Jess Howson 26 53:32 Plumstead Rnnrs 72.07 11
301 249 Ian Murray 52 53:34 Larkfield AC 30.34 Debut
302 250 Alan Cox 59 53:34 NEJ Running Club 30.06 62
303 251 Trevor Crysell 52 53:36 Paddock Wood AC 29.78 8
304 252 Simon Poole 53 53:40 Paddock Wood AC 29.49 19
305 52 Emma McCabe 39 53:43 Canterbury H 71.51 19
306 53 Ophelia Thenault 34 53:52 Paddock Wood AC 70.95 Debut
307 253 Paul Smith 57 53:53 Sevenoaks AC 29.21 Debut
308 54 Emma Brown 42 54:01 Dartford RR 70.39 14
309 55 Janet Murray 45 54:03 Istead & Ifield H 69.83 10
310 56 Marijana Urbany 49 54:05 Bromley Vets AC 69.27 28
311 57 Jessica Wayling 30 54:10 Dartford H 68.72 8
312 254 Ben Aspland 46 54:13 Maidstone H 28.93 31
313 58 Chloe Weaver 28 54:13 Petts Wood Runners 68.16 4
314 59 Christine Hayman 28 54:14 NEJ Running Club 67.60 7
315 60 Jo McRae 42 54:16 Bromley Vets AC 67.04 Debut
316 255 Marco Keir 58 54:17 Canterbury H 28.65 58
317 256 Jevgenij Kazanov 62 54:24 Bromley Vets AC 28.37 24
318 61 Nicola Boyes 53 54:32 Thanet RR 66.48 7
319 62 Karen Seymour 55 54:35 Sittingbourne Str 65.92 12
320 257 David Wright 53 54:40 Gravesend RR & AC 28.09 92
321 63 Paula George 55 54:48 Sevenoaks AC 65.36 6
322 258 Ian Bauly 39 54:51 Petts Wood Runners 27.81 4
323 64 Victoria Murton 29 54:53 Dartford RR 64.80 5
324 259 Gos Warsmith 34 54:57 Gravesend RR & AC 27.53 14
325 260 Mark Jenkinson 48 55:02 NEJ Running Club 27.25 11
326 261 Andy Farrant 63 55:06 Canterbury H 26.97 70
327 262 Rob Bright 62 55:08 Larkfield AC 26.69 47
328 65 Theresa Johns 55 55:08 Canterbury H 64.25 3
329 263 Philippe Denoual 50 55:09 NEJ Running Club 26.40 Debut
330 264 Dichphat Sam 59 55:10 NEJ Running Club 26.12 18
331 265 John Annett 62 55:12 Swanley & Dist AC 25.84 7
332 266 John Gillis 61 55:14 Istead & Ifield H 25.56 80
333 267 Steve Morgan 48 55:16 Thanet RR 25.28 Debut
334 268 Matthew Northover 51 55:17 Canterbury H 25.00 14
335 66 Stephanie Wood 54 55:30 Dartford H 63.69 57
336 269 Adam Cowper-Smith 60 55:34 Canterbury H 24.72 22
337 67 Rowena Kibblewhite 46 55:36 Bromley Vets AC 63.13 Debut
338 270 Simon Burton 50 55:38 Thanet RR 24.44 45
339 68 Wendy Smith 61 55:43 Canterbury H 62.57 59
340 69 Julie Stoppani 56 55:47 Maidstone H 62.01 84
341 271 Ivon Whitmore 66 55:48 Medway & Mstn AC 24.16 108
342 272 James Milsom 44 55:51 Istead & Ifield H 23.88 7
343 70 Kim Henderson 44 55:54 Sevenoaks AC 61.45 Debut
344 71 Diana Bryant 44 55:55 Sevenoaks AC 60.89 6
345 72 Ella Pyman 52 56:03 Sevenoaks AC 60.34 12
346 273 Andrew Stubbs 43 56:05 Petts Wood Runners 23.60 8
347 73 Sammy-Jo Foster 34 56:07 Canterbury H 59.78 Debut
348 274 Kevin Denny 47 56:10 Istead & Ifield H 23.31 4
349 275 Jon Vann 63 56:16 Canterbury H 23.03 25
350 74 Alex Cooper 47 56:25 Dartford RR 59.22 29
351 276 Graham Hunt 52 56:28 Swanley & Dist AC 22.75 11
352 277 Fadil Imeri 55 56:29 NEJ Running Club 22.47 11
353 278 Roy Tait 52 56:30 Bromley Vets AC 22.19 8
354 75 Natalie Adams 30 56:30 Swanley & Dist AC 58.66 Debut
355 76 Carrie Hitchman 40 56:31 Larkfield AC 58.10 18
356 77 Debbie Patmore 50 56:32 NEJ Running Club 57.54 8
357 279 John Allen 54 56:32 Istead & Ifield H 21.91 21
358 280 Lee Mitchell 39 56:33 Petts Wood Runners 21.63 4
359 78 Vicky Towey 35 56:33 Deal Tri Club 56.98 2
360 79 Christine Company 58 56:38 Swanley & Dist AC 56.42 Debut
361 281 Joe Regan 68 56:41 NEJ Running Club 21.35 72
362 282 Martin Stevens 58 56:44 Sittingbourne Str 21.07 Debut
363 80 Caroline Lewis 50 56:58 Sittingbourne Str 55.87 Debut
364 283 Mark Burgess 59 57:04 Petts Wood Runners 20.79 11
365 81 Janine Harris 49 57:09 Petts Wood Runners 55.31 5
366 82 Jane Blackmore 57 57:10 Swanley & Dist AC 54.75 94
367 284 Dave Brooker 52 57:17 Larkfield AC 20.51 12
368 83 Julie Greene 48 57:19 Sittingbourne Str 54.19 41
369 84 Dawn Annett 51 57:25 Swanley & Dist AC 53.63 5
370 85 Lucy Wilkes 40 57:29 Sevenoaks AC 53.07 Debut
371 285 Bohdan Rainczuk 58 57:39 Maidstone H 20.22 40
372 286 Richard Dunstan 68 57:47 Petts Wood Runners 19.94 6
373 287 Martin Flannery 52 57:49 NEJ Running Club 19.66 31
374 288 Barry Bell 71 57:52 Istead & Ifield H 19.38 78
375 289 David Harbottle 52 57:54 NEJ Running Club 19.10 13
376 86 Annette Nixon 49 58:02 Deal Tri Club 52.51 20
377 290 Andrew Deer 50 58:04 Petts Wood Runners 18.82 Debut
378 291 Paul Whittaker-Measor 31 58:17 Istead & Ifield H 18.54 11
379 87 Jane Copeman 47 58:18 Istead & Ifield H 51.96 5
380 292 Peter Ratcliffe 69 58:19 Plumstead Rnnrs 18.26 26
381 293 Simon Barker 48 58:28 Paddock Wood AC 17.98 9
382 294 Will Sowden 33 58:31 Plumstead Rnnrs 17.70 4
383 295 Michael Springett 26 58:36 Petts Wood Runners 17.42 15
384 88 Emma D'Almeida 46 58:37 Bromley Vets AC 51.40 6
385 296 Mark Rich 43 58:40 Paddock Wood AC 17.13 Debut
386 89 Rachel Ward 46 58:43 Sittingbourne Str 50.84 6
387 90 Emma Manton 41 58:47 NEJ Running Club 50.28 Debut
388 91 Geraldine Schaer 53 58:48 Petts Wood Runners 49.72 14
389 92 Jane Branch 48 58:49 Petts Wood Runners 49.16 2
390 297 Graham Brown 56 58:53 NEJ Running Club 16.85 7
391 93 Edwina Cheng 49 59:00 Bromley Vets AC 48.60 Debut
392 298 Will Woodrow 32 59:02 Gravesend RR & AC 16.57 Debut
393 299 Peter Godbee 68 59:05 Swanley & Dist AC 16.29 88
394 94 Fiona Abiola-Musa 48 59:08 Petts Wood Runners 48.04 9
395 300 Philip Dan Baes 49 59:14 Petts Wood Runners 16.01 3
396 95 Sigrid Robson 56 59:18 Petts Wood Runners 47.49 23
397 301 Josh Mitchell 18 59:19 Petts Wood Runners 15.73 Debut
398 96 Alice Wicks 32 59:22 Canterbury H 46.93 Debut
399 97 Antoinette Whitfield 58 59:32 Bromley Vets AC 46.37 7
400 302 Peter Yarlett 67 59:35 Canterbury H 15.45 50
401 303 Paul Cregg 57 59:42 Bromley Vets AC 15.17 6
402 98 K Sertuytyte 23 59:44 Plumstead Rnnrs 45.81 Debut
403 304 Leo Mansell 47 59:49 Bromley Vets AC 14.89 7
404 99 Ann Dellow 64 59:51 Dartford RR 45.25 35
405 100 Linda Whiteley 55 59:55 Petts Wood Runners 44.69 5
406 101 Sarah Regan 48 1:00:05 Bromley Vets AC 44.13 27
407 102 Clare Warren 36 1:00:05 Thanet RR 43.58 4
408 103 Betty Foggitt 51 1:00:09 Bromley Vets AC 43.02 13
409 305 Roger Harris 64 1:00:15 Bromley Vets AC 14.61 47
410 306 Tony Savage 65 1:00:18 Canterbury H 14.33 39
411 307 Geoff Burston 70 1:00:23 Canterbury H 14.04 16
412 104 Steph Dann 31 1:00:29 Dartford H 42.46 27
413 105 Anna Larner 40 1:00:34 Petts Wood Runners 41.90 3
414 106 Louise Moore 51 1:00:38 Deal Tri Club 41.34 13
415 107 Rebecca Sampson 21 1:00:49 Petts Wood Runners 40.78 Debut
416 108 Emma Garcia-Solley 28 1:00:50 Canterbury H 40.22 Debut
417 308 Jerry Ash 60 1:00:58 Swanley & Dist AC 13.76 Debut
418 309 Lionel Stielow 70 1:01:01 Sevenoaks AC 13.48 14
419 109 Sarah Monk 49 1:01:06 Istead & Ifield H 39.66 11
420 110 Sarah Fisher 23 1:01:08 Sevenoaks AC 39.11 Debut
421 111 Elizabeth Ives 52 1:01:11 Dartford H 38.55 27
422 310 John Cooper 60 1:01:16 Canterbury H 13.20 25
423 112 Catherine Rodwell 31 1:01:17 Medway & Mstn AC 37.99 5
424 311 Nello Lorenzotti 61 1:01:22 NEJ Running Club 12.92 28
425 312 Simon Capey 67 1:01:31 NEJ Running Club 12.64 Debut
426 313 Vernon Thomas 74 1:01:37 Plumstead Rnnrs 12.36 27
427 113 Julie Harker 47 1:01:38 Paddock Wood AC 37.43 6
428 314 Glen Ridout 60 1:01:43 Dartford RR 12.08 54
429 114 Janet Morgan 61 1:01:45 Thanet RR 36.87 11
430 115 Sally Dawodu-Talabi 55 1:01:49 Istead & Ifield H 36.31 30
431 315 Bob Tidmarsh 59 1:01:49 Swanley & Dist AC 11.80 33
432 316 Alan Jackaman 70 1:02:01 NEJ Running Club 11.52 27
433 317 Rob Lillywhite 62 1:02:03 Petts Wood Runners 11.24 Debut
434 116 Juliet Glanfield 46 1:02:04 Larkfield AC 35.75 Debut
435 117 Gemma Sampson 27 1:02:11 Petts Wood Runners 35.20 4
436 118 Tina Jones 72 1:02:22 Canterbury H 34.64 45
437 318 Joe Hicks 66 1:02:23 Canterbury H 10.96 60
438 119 Yasmine Pritchard 28 1:02:28 Istead & Ifield H 34.08 Debut
439 120 Hannah Bain 29 1:02:33 Istead & Ifield H 33.52 Debut
440 121 Jane Osborne 59 1:02:42 Istead & Ifield H 32.96 Debut
441 319 Roy Gooderson 62 1:02:48 Canterbury H 10.67 68
442 320 Frank Mayne 56 1:02:55 NEJ Running Club 10.39 2
443 122 Gaby Roch 48 1:03:02 Deal Tri Club 32.40 6
444 321 David Thomas 67 1:03:08 Canterbury H 10.11 Debut
445 322 Steve Walker 64 1:03:10 NEJ Running Club 9.83 95
446 323 Gavin Malloch 62 1:03:13 Sittingbourne Str 9.55 15
447 123 Jessica Phillips 29 1:03:14 NEJ Running Club 31.84 4
448 124 Shirley Pullen 55 1:03:15 Canterbury H 31.28 22
449 324 David Whittley 54 1:03:19 Sittingbourne Str 9.27 6
450 325 Michael Boyd 47 1:03:20 Petts Wood Runners 8.99 4
451 125 Trish Turner 52 1:03:23 Plumstead Rnnrs 30.73 17
452 326 Jason Beaney 58 1:03:24 Istead & Ifield H 8.71 10
453 327 Kevin Blake 57 1:03:30 Larkfield AC 8.43 8
454 328 Nigel Goddard 59 1:03:37 Swanley & Dist AC 8.15 2
455 126 Natasha Wild 45 1:03:43 Paddock Wood AC 30.17 8
456 127 Anna Willard 46 1:03:47 Swanley & Dist AC 29.61 38
457 128 Sharon Jenson 44 1:03:55 Plumstead Rnnrs 29.05 4
458 329 Dan Mantle 29 1:04:00 Gravesend RR & AC 7.87 3
459 330 Roy Knight 68 1:04:22 Dartford RR 7.58 31
460 331 David Wagg 48 1:04:26 Petts Wood Runners 7.30 8
461 129 Janet Littlejohn 54 1:04:32 Petts Wood Runners 28.49 8
462 332 Sean McGranaghan 63 1:04:45 NEJ Running Club 7.02 72
463 130 Joyce Bell 67 1:04:56 Istead & Ifield H 27.93 19
464 131 Tracey Simmons 44 1:05:06 Bromley Vets AC 27.37 2
465 132 Fay Oram 47 1:05:13 Istead & Ifield H 26.82 13
466 333 Jamie Halliday 45 1:05:16 Paddock Wood AC 6.74 4
467 133 Claudia Bates 19 1:05:41 Dartford H 26.26 14
468 134 Anne Unseld 70 1:05:50 Bromley Vets AC 25.70 60
469 334 Chris Summers 49 1:05:54 Petts Wood Runners 6.46 4
470 135 Kelly Ann Large 43 1:06:03 Paddock Wood AC 25.14 Debut
471 136 Petula Herbert 49 1:06:04 Petts Wood Runners 24.58 4
472 137 Judith Wheeler 32 1:06:07 Plumstead Rnnrs 24.02 25
473 138 Lorraine Neale 40 1:06:10 Sittingbourne Str 23.46 Debut
474 335 Martyn Brown 46 1:06:34 Petts Wood Runners 6.18 3
475 139 Margaret Harris 61 1:06:36 Istead & Ifield H 22.91 6
476 140 Biljana Trajkovska 46 1:06:40 Petts Wood Runners 22.35 Debut
477 141 Mandy Green 53 1:06:40 Istead & Ifield H 21.79 10
478 142 Dawn Gibbons 55 1:06:45 Larkfield AC 21.23 36
479 336 Michael Richardson 68 1:06:46 Dartford RR 5.90 119
480 337 Graham Green 65 1:06:48 Istead & Ifield H 5.62 10
481 143 Lisa Travers 49 1:06:51 Bromley Vets AC 20.67 Debut
482 144 Mel Aflatt 56 1:06:52 Swanley & Dist AC 20.11 11
483 338 Steven Clark 66 1:07:00 Canterbury H 5.34 115
484 145 Karen Moys 50 1:07:06 Thanet RR 19.55 2
485 339 Andrew Duff 49 1:07:10 Plumstead Rnnrs 5.06 4
486 146 Sita Dawson 51 1:07:17 Swanley & Dist AC 18.99 5
487 147 Sandra Barbuti 54 1:07:25 Istead & Ifield H 18.44 64
488 148 Ella Thompson 26 1:07:26 Istead & Ifield H 17.88 Debut
489 149 Kumiko Broadhurst 50 1:07:34 Petts Wood Runners 17.32 4
490 150 Mandy White 56 1:07:37 NEJ Running Club 16.76 27
491 151 Jenny Waterman 46 1:07:40 Petts Wood Runners 16.20 Debut
492 152 Janice Mitchell 61 1:07:47 Petts Wood Runners 15.64 8
493 153 Jane Hadler 54 1:07:50 Canterbury H 15.08 11
494 154 Natalie Compton 39 1:08:21 Petts Wood Runners 14.53 12
495 340 Nigel Read 69 1:08:49 Medway & Mstn AC 4.78 38
496 155 Joanne Carey 38 1:09:23 Petts Wood Runners 13.97 Debut
497 156 Emma Horan 31 1:09:23 Petts Wood Runners 13.41 Debut
498 157 Vanessa White 48 1:09:33 Bromley Vets AC 12.85 Debut
499 341 Chris Marshall 72 1:09:36 Bromley Vets AC 4.49 88
500 342 John Hartley 73 1:09:56 Canterbury H 4.21 86
501 158 Victoria Ingamells 47 1:10:04 Swanley & Dist AC 12.29 19
502 343 Stephen Ward 51 1:10:07 Istead & Ifield H 3.93 3
503 344 Ron Smith 79 1:10:28 Sittingbourne Str 3.65 92
504 159 Maria Vinall 56 1:10:30 Istead & Ifield H 11.73 2
505 345 Alan Richardson 55 1:10:30 Istead & Ifield H 3.37 Debut
506 160 Sylvia Lewis 67 1:11:09 Sevenoaks AC 11.17 15
507 346 Gary Groutage 59 1:11:36 Istead & Ifield H 3.09 13
508 161 Samantha Goulter 51 1:11:44 Swanley & Dist AC 10.61 11
509 162 Kirsty Lucas 34 1:11:56 Sittingbourne Str 10.06 Debut
510 163 Claire Ward 53 1:12:07 Istead & Ifield H 9.50 25
511 164 Emma Higgins 41 1:12:11 Sittingbourne Str 8.94 12
512 165 Helen Shears 46 1:12:17 Sittingbourne Str 8.38 13
513 347 Peter Nuttall 47 1:12:27 Sevenoaks AC 2.81 24
514 166 Sunny Foreman 57 1:12:35 Bromley Vets AC 7.82 Debut
515 167 Penny Phillips 43 1:12:44 Plumstead Rnnrs 7.26 2
516 168 Talita Wigg 40 1:13:05 Sittingbourne Str 6.70 Debut
517 169 Sheila Malloch 56 1:13:32 Sittingbourne Str 6.15 2
518 348 Tim McCerrach 31 1:13:55 NEJ Running Club 2.53 Debut
519 349 John Leach 75 1:14:06 NEJ Running Club 2.25 71
520 170 Lisanne Tullett 57 1:14:15 Sittingbourne Str 5.59 Debut
521 171 Rachel Cretten 45 1:14:16 Sittingbourne Str 5.03 Debut
522 172 Sue McAdam 56 1:14:59 Petts Wood Runners 4.47 Debut
523 173 Sarah Norton 45 1:15:47 Petts Wood Runners 3.91 3
524 350 Adrian Hollman 59 1:15:59 Plumstead Rnnrs 1.97 2
525 351 James Fitzmaurice 77 1:17:00 Sevenoaks AC 1.69 72
526 174 Emma Killick 53 1:17:15 Plumstead Rnnrs 3.35 11
527 175 Alison Smith 42 1:17:24 Larkfield AC 2.79 6
528 352 Grant Woodman 64 1:17:43 Maidstone H 1.40 23
529 176 Zena Harper 64 1:18:42 Swanley & Dist AC 2.23 28
530 177 Jane Borrett 57 1:19:36 Dartford RR 1.68 8
531 353 Brian Burrett 58 1:19:37 Dartford RR 1.12 5
532 178 Lisa Burton 34 1:20:02 Sittingbourne Str 1.12 Debut
533 354 Bob Pullen 57 1:23:35 Canterbury H 0.84 75
534 355 Eddie Broad 77 1:25:23 Larkfield AC 0.56 25
535 179 Sarah Onyango 59 1:33:29 Bromley Vets AC 0.56 Debut
536 356 Ian Watton 42 1:40:08 Maidstone H 0.28 Debut